نتایج جستجو برای عبارت :

رفع تاول پا با این روش ها

رفع تاول پاتاول پا را با چه روش هایی می توانیم درمان کنیم این عارضه چگونه پدید می آید و چه روش هایی برای برطرف کردن آن موثر خواهند بود
 دردناک، سوزناک، آزار دهنده و طاقت فرسا؛ صحبت از تاول پا است. ضایعه ای که با وجود کوچکی به خوبی توان خانه نشین کردن ما را دارد؛ اما این تاول های کوچک چه هستند؟
چه طور می شود با آنها مبارزه کرد؟ چگونه می توان درد آنها را کاهش داد؟

ادامه مطلب
تمام کفِ پا از تاول پُر بود. تاول ها، به حُباب می مانست. دوا گلی ها را رویِ کف پاها سراند. سوزش ... سوزش ... گردِ پنی سیلین را با پنبه به زخم کشید. "می تونستم آروم تر، رویِ زخم هاتون مرهم بذارم. اما دیدم درد مردونه ... سوزِ مردونه می خواد." مهیار از حرفهایِ ملک حَض کرد.
+ پاریس، پاریس - سعید تشکری
زمان می‌دهم. اما این غم مثل دملی چرکین و دردناک افتاده به جان پوستم. دندانپزشکی که عقلم را کشید گفت باید به بافت زمان بدهی تا بهبود پیدا کند. اما این غصه هر شب من را از درد به گریه می‌اندازد. پانزده سالم بود که آبله مرغان گرفتم. تمام بدنم تاول‌های گنده آبدار زده بود. زمستان بود. همین طرف‌های سال و خیلی سردم بود. صبح تا شب دم بخاری بودم. همه می‌گفتند گرما باعث می‌شود جای تاول‌هات بماند. برایم مهم نبود خال‌خالی شوم یا نه. فقط می‌خواستم زودتر خ

بیماری های بلدرچین و روش های پیشگیری و درمان سریع آنها 
در مزارع بزرگ پرورش بلدرچین توصیه می شود که سرپرست های مستقل ... بیماری وسلامت پرنده در ارتباط مستقیم با وضعیت بهداشتی مزرعه است .

بهداشت بلدرچین - بلدرچین طلایی فردوس
بهداشت عبارتست از مجموعه اعمالی که برای پیشگیری از بروز بیماریها انجام ... بلدرچین نباید با انواع دیگر پرندگان پرورش داده شود، زیرا به خوبی مشخص شده که ...

کامل ترین راهنمای [بیماری های بلدرچین] + درمان و پیشگیر
حقیقتش همیشه فکر میکردم نهایتا نمیدونم چطور به تاول های روی پام بگم تمام مسیر طی شده اشتباه بود اما حالا.. این میخچه! خیلی درد داره‌! گاهی وقتا روش فشار میارم که دردش رو بیشتر حس کنم. انگار درد تموم شدنیه میخوام تموم شه. شایدم به خودی خود لذت بخشه..
ای عاشقان ای عاشقان زنجیر پای خود منم
تن خسته ام همچون شرر شوق فنای خود منم
راه گریز از این قفس بر من نمی بندد کسی
بر پای تاول دیده ام بند وفای خود منم
آئینه چشمان او صد رنگ بازی میکند
گر من سیه روزم بدان رنگ بلای خود منم
چشم امید از یاری یاران جانی بسته ام
در خلوتی بی مدعا دست بدعای خود منم
در بی نیازی های من همت اگر نازد روا
در خلوت بی خویشتن درد آشنای خود منم
آئینه چشمان او صد رنگ بازی می کند
گر من سیه روزم بدان رنگ بلای خود منم
آئینه چشمان او ص
تبخال چیست و چرا ظاهر می شود؟
تبخال یک بیماری ویروسی است و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود. ویروس هرپس سیمپلکس عامل بیماری تبخال در صورت، آلات تناسلی هر دو جنس، مغز، چشم و گاهی حتی فلج بل نیز می گردد.برای تبخال هنوز درمان قطعی وجود ندارد و اگر ویروس وارد بدن شود تا پایان عمر همراه شخص خواهد ماند و در هنگام ضعف دفاعی بدن بروز می نماید. اگرچه در برخی بیماران و پس از چندین سال عود بیماری، به ناگهان تظاهر مجدد تبخال
در زبان  گیلکی و در گویش‌های  مختلف به گیاه آقطی؛ «پِلَم»؛ «پیلَم»؛ «پِلأم» و...می‌گوییم.
برخی از مؤلفین و گیلک‌پژوهان  علت نام‌گذاری آن را به‌دلیل فراوانی پراکنش این گیاه در جلگه‌ها و جنگل‌های میان‌بند شمال و اینکه  «پشتِ سرِ هم«  و به‌بیانی به‌صورت انبوه  رشد می‌کند، باور دارند پیشینیان ما این نام را از آن‌روی بر آن نهاده‌اند؛ حال آنکه  به‌نظر می‌رسد این نام‌گذاری، علت‌های قانع‌کننده‌ی دیگری می‌تواند داشته  باشد.
به‌باور

در زبان  گیلکی و در گویش‌های  مختلف به گیاه آقطی؛ «پِلَم»؛ «پیلَم»؛ «پِلأم» و...می‌گوییم.
برخی از مؤلفین و گیلک‌پژوهان  علت نام‌گذاری آن را به‌دلیل فراوانی پراکنش این گیاه در جلگه‌ها و جنگل‌های میان‌بند شمال و اینکه  «پشتِ سرِ هم«  و به‌بیانی به‌صورت انبوه  رشد می‌کند، باور دارند پیشینیان ما این نام را از آن‌روی بر آن نهاده‌اند؛ حال آنکه  به‌نظر می‌رسد این نام‌گذاری، علت‌های قانع‌کننده‌ی دیگری می‌تواند داشته  باشد.
به‌با
آفتاب سوختگی نوعی التهاب پوستی است که در اثر مجاورت طولانی مدّت در آفتاب یا یا سایر منابع پرتو فرابنفش حاصل می‌شود. این سوختگی در اثر پرتو فرابنفش موجود در نور خورشید یا دستگاه‌های برنزه‌کننده (سولاریوم) به‌وجود می‌آید.[۱] از نشانه‌های آن می‌توان سرخی بیش از حد پوست، دردناک شدن و گاهی ایجاد تاول را نام برد.
آفتاب سوختگی هنگامی رخ می‌دهد که مقدار تابش اشعه خورشید یا سایر منابع نوری حاوی پرتو فرابنفش بیش از توانایی رنگدانه محافظت‌کننده
امروز از صبح تا شب مشغول عکاسی و فیلمبرداری بودیم و تمام این مدت با کفش پاشنه بلند سرپا بودیم و خب بذارید از تاول های کف پام چیزی نگم...
عکسهامون عالی شدن...خوشحالم که دست از لجبازی برداشتم و تصمیم گرفتم برم جشن...مطمئنم یک روزی حسرتش رو میخوردم...
*همکلاسی مون رضا گفت یه عکس دوتایی از من و گلی بگیرین?!بچه ها شاکی شدن که چرا با گلی?گفت میخوام سال آینده وقتی نتایج دستیاری اومدن بذارمش اینستاگرام و بهش تبریک بگم و بنویسم رفیق منه دیگه...این حرفش خوشح
تبخال بینی یکی از انواع تبخال‌هاست که عامل اصلی آن ویروس هرپس بوده و با مشخصاتی همچون ایجاد زخم و تاول در اطراف ناحیه بینی رویت می‌گردد.بیماری تبخال یک بیماری مسری است و ویروس آن مثل ویروس سرماخوردگی یا آنفلوآنزا باید از شخص دیگری وارد بدن شود. یکی دیگر از راههای شایع انتقال تبخال استفاده از لوازم غذاخوری، تیغ یا حوله دیگران است. نکته اینجا است که حتی در زمانی که تبخال از آن حالت پر آب خارج شده و اصطلاحاً دلمه بسته، بازهم به شدت مسری است و م
دارم غریب و آشنا را می شمارماین خیل مشغول عزا را می شمارم هی خواب می بینم پیاده در طریقش درجاده دارم تیرها را می شمارم دل تنگ مشهد می شوم هرگاه در راه سربندهای یا رضا را می شمارم اما خدارا شکر با انگشت هایم جامانده های کربلا را می شمارم پس سعی خودرا می کنم موکب به موکب این مروه های با صفا را می شمارم باعقل نه، من با جنون بی شمارم این لشکر بی انتها را می شمارم تسبیح من این است در طیِّ طریقش هر صبح تاول های پا را می شمارم آن قدر نزدیکم به اوک
این ی مدت من دائم در حال بدو بدو بودمیه دل سیر نشده ک بخوابم
پاهام تاول زده و درد میکنه
ولی فوق العاده چیزهای جدید کشف کردم
میدونید آدم بعد ی سنی دیگه همه چیز براش تکراری میشه و اونوقته ک تبدیل به ی آدم بزرگ که همه چیزو میدونه! نمیدونه ها ادعای دونستن میکنه و اونوقته ک آدم رشدش رو به زوال میره و اینجاست ک زندگی آدم تبدیل ب یه روتین مسخره میشه
اما زمانی آدم از زندگیش داره نهایت لذت رو میبره ک دائم در حال یادگیری باشه
حتی ی زبان یا ی سبک نقاشی!
در ح
این ی مدت من دائم در حال بدو بدو بودمیه دل سیر نشده ک بخوابم
پاهام تاول زده و درد میکنه
ولی فوق العاده چیزهای جدید کشف کردم
میدونید آدم بعد ی سنی دیگه همه چیز براش تکراری میشه و اونوقته ک تبدیل میشه به ی آدم بزرگ که همه چیزو میدونه! نمیدونه ها ادعای دونستن میکنه و اونوقته ک آدم رشدش رو به زوال میره و اینجاست ک زندگی آدم تبدیل ب یه روتین مسخره میشه
اما زمانی آدم از زندگیش داره نهایت لذت رو میبره ک دائم در حال یادگیری باشه
حتی ی زبان یا ی سبک نقاشی
آبله مرغان ، همچنین به عنوان واریسلا نیز شناخته می شود ، یک بیماری بسیار مسری است که در اثر عفونت اولیه به ویروس واریسلا زوستر (VZV) ایجاد می شود. این بیماری منجر به بثورات پوستی مشخصه می شود که تاول های کوچک و خارش دار تشکیل می شود که در نهایت پوسته پوسته می شود. معمولاً روی سینه ، پشت و صورت شروع می شود. سپس به بقیه بدن گسترش می یابد. علائم دیگر ممکن است شامل تب ، خستگی و سردرد باشد. علائم معمولاً پنج تا هفت روز طول می کشد. گاهی اوقات عوارض ممکن اس
هندزفری‌ تو گوشم بود با ولوم بالا.. طبق معمول دلم تنهایی میخواست! دلم میخواست بزنم به یه راه و برم و فقط برم.. یه راهی که توش آشناهای زیادی رو ببینم.. پیش یه سری‌هاشون واستم و کلی نگاهشون کنم و از یه سری ها هم فقط عبور کنم.. دلم میخواست هندزفری به گوش، با کفشای ونس، با یه مانتوی جلو بسته‌ی گشاد که استینای پف و گشاد داره، با یه مقنعه‌ی مشکی که بهمم میاد، با یه کوله پشتی که روش پره از پیکسلای رنگارنگ، کنار خیابون راه برم و برگای نارنجی رنگی که از د
#شیر:
شیر می باید بود
در این جنگل
گربه ی دست آموز است
شیرِ در سیرک

#پیله:
پیله کرده ام
به دیدارت
زودتر به مقصد می رسند
پروانه هایی
که پیله می کنند

#دریا:
در نگاه ام دریا
آغوش تو است
و موجهایش، موهایت
که من
دل به دریای تنت زده ام.

#شب:
و من هر شب 
در اضطراب کودک درونم 
پاهای تاول زده ای را می بینم  
از دختران قبیله ام
که برهنه می رقصند
در سکوت غمگین شب

#بی خیال:
بی خیال
این دل
بی خیالِ تو نمی شود

#سعید_فلاحی (زانا کوردستانی)
#شعر_سپکو
@ZanaKORDistani63
سپکوس
من دو تا ظرف قورمه‌سبزی تو فریزر داشتم و دیشب میخواستیم دومیشو گرم کنیم. دفعه قبلی همینجوری انداختم تو قابلمه و گذاشتم رو گاز، هم دستم بخاطر اینکه یکساعت داشتم سعی میکردم هم بزنمش سوخت و تاول زد و هم اینکه آخرشم کناره‌هاش سوخت. 
ایندفعه خورش یخ زده رو ریختم تو یه قابلمه کوچیک که دقیقا هم سایز ظرفش بود، اون قابلمه رو گذاشتم تو یه قابلمه‌ی دیگه که یکم بزرگتر بود و توش آب ریختم گذاشتم رو گاز. یه بار آبش خشک شد و دوباره هم آب ریختم و خشک شد. با هم

نقاط حساس بدن در ماساژ

واریس ها افرادی که دارای واریس هستند این نقاط را ماساژ ندهید
ورمی که هنوز تشخیص داده نشده
استخوانی که به تازگی دچار شکستگی شده
زخم ها و بریدگی ها
فردی که دارای مشگلات پوستی هستند از قبیل جوش بویژه آکنه، تاول چرا که با تحریک آنها به نقاط بیشتری تکثیر می یابند.

نقاط حساس بدن در ماساژ

واریس ها افرادی که دارای واریس هستند این نقاط را ماساژ ندهید
ورمی که هنوز تشخیص داده نشده
استخوانی که به تازگی دچار شکستگی شده
زخم ها و بریدگی ها
فردی که دارای مشگلات پوستی هستند از قبیل جوش بویژه آکنه، تاول چرا که با تحریک آنها به نقاط بیشتری تکثیر می یابند.

تو برام مثل بوسه اخرمادر رو پیشونی پسر سربازشی،تو برام مثل اخرین بادوم تلخ بین بادوم های شیرینی،تو برام مثل سرکوفت های گاه و بیگاه پدری،تو برام درست مثل چشم های دریده شکارچی رو سرخی خون آهو نگون بخت تلخی،حسرت نبودنت درست مثل حسرت پاک کردن جواب سوال درست تو امتحانه مهم اخرساله،تو برام مثل اون کفش قشنگ ته جا کفشی که هر بار بعد پوشیدنش پاهام تاول میزنه دردناکی،تو برام مثل عدالت،حقیقت تلخی،مثل قهوه تلخی که نمیارزه به کلاسش،مثل قهوه قاجار تلخ
زبان یکی از قویترین عضلات بدن است که توانایی صحبت ، غذا خوردن وتشخیص مزه های گوناگون به ما می بخشد. آفت دهانی، عارضه ای است که هر فردی در هر سنی ممکن است به آن دچار شود و بسیار آزاردهنده خواهد بود و به دلایل مختلفی ممکن است دیده شود . با دلایل و درمان آفت دهان وزبان در این مطلب آشنا شوید.
آفت دهان چیست
به زخمی سطحی، کوچک و خوش خیم در بافت نرم داخل دهان یا لب ها، زیر زبان و روی غشاء لثه آفت دهانی یا زخم آفتی می گویند که اندازه ی آن یک سانتی متر و زخم
درمان تبخال:
آنتی اکسیدان های موجود در گوجه فرنگی برای تحریک بازسازی سلولی در مناطقی که تحت تاثیر زخم تبخال هستند، ایده آل است. مصرف گوجه فرنگی سرعت رشد میکروارگانیسم ها را کاهش می دهد. کمی از رنده شده گوجه فرنگی را برای ۳۰ دقیقه روی تبخال قرار دهید و این کار را روزی دو بار تکرار کنید.
زخم های سرد ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس بیشتر به صورت تاول روی لب ها و لبه های بیرونی دهان خود را نشان می دهند.

ادامه مطلب
دل بی  پناه من... 
شاید فکر کنید شهر دل من ساکت است و سرد 
من با گذر ثانیه ها میمیرم 
در این شعله ی قدیمی سال هاست در حال سوختنم
دیگر نه ان اهنگ قدیمی حالم را جا می اورد نه یک غذای دلچسب با صدای شر  شر باران 
دلم هزار تکه شده و تکه های تیزش شاه رگم را بریدههه... 
تاول های چرکین تمام بدنم را پوشانده...
از جیغ های خفه گلوی جانم زخمی است انگار استخوان هایم خالی اند بدنم میسوزد... از درد مینالم، به خودم میپیچم... 
گاهی به خودم میگویم ای کاش 
ای کاش یک نفر
این تصویری از کهکشان دوردست است که دارای یک کوازار فعال در مرکز آن است. یک کوثر مقدار زیادی انرژی فوق العاده تولید می کند که توسط یک سیاه چاله فوق العاده تولید شده توسط ماده آلوده کننده ایجاد می شود. اخترشناسان با استفاده از قابلیت های منحصر به فرد تلسکوپ فضایی هابل ، دریافته اند که فشار تابش تاول در مجاورت سیاه چاله با کسری از سرعت نور ، مواد را از مرکز کهکشان دور می کند. "بادهای کوآار" هر ساله صدها ماده خورشیدی از مواد را به حرکت در می آورد. ا
عرب‌ها یک اصطلاح دلنشین دارند بجای «التماس دعا». وقتی کوله‌ات را بسته‌ای و می‌گویی عازمم؛ فی‌الفور دعا را گردنبندی می‌کنند و می‌اندازند گردنت تا پای هر عمود، هر وقت چشم‌هایت پر اشک شد، دلت شکست، چانه‌ات لرزید، دستت به ضریح رسید، چشمت به گنبد افتاد، دست بکشی روی گردنبند و یادشان کنی. عرب‌ها بجای التماس دعا، لطیف و شاعرانه می‌گویند«اقلدک الدعا»*. تو هم در جواب بجای «اگر لایق و قابل باشم چشم» باید بگویی «و انت من اهل الدعا» یعنی تو هم د
فک میکنم بعد یکماه
دوباره اتگشتام داره بپر بپر میکنه رو کیبورد....
عمر درگذره همچنان
یهو صدای محمدرضا میپیچه تو گوشم که
«دست طبیعت گل عمر مرا مچین...»
که خب ناگزیریم...

زمان میگذره و این خوبه تقریبا
اگه بلد باشیم از گذشتن و عبور کردن لذت ببریم:)

درد میاد میشینه
تاول میشه رو انگشت حلقه ات
میسوزه...تاول میترکه...صد بار جای زخم به اینطرف و اونطرف میخوره
اما اخرش خوب میشه
خیلی وقت قبل روغن داغ بود و پرید رو انگشتم نشست
سوخت و پوست و گوشتمو خورد
اما
امروز دم غروب توو ماشین نشسته بودم و داشتم از شیشه‌های برف‌گرفته به بیرون نگاه می‌کردم،؛ همه چیز به شکل غریبی تیره و تار و درهم بود. شبیه به گذشته‌ای که آمده و رفته و ناپدید شده است. گذشته‌ای که می‌توانی ببینمش اما از لمس کردنش عاجزم. حتا اکنون نیز برایم همینگونه است. چه قدر دلم می‌خواست این تاری دید از بین برود. تشنه‌ی نورم. بنده‌ی روشنایی. غلام آن کس که برایم چراغی بیاورد و وضوحم ببخشد. بعد این زمستون واسم بازم زمستونه. چه فرقی می‌کند آ
تبخال لب خود را با این روش ها به طور طبیعی وسریع درمان کنید
درمان تبخال لب راه و روش هایی دارد که با توجه به دلایل ایجاد تبخال باید انجام شوند تا به سرعت نتیجه آن ها ظاهر شود. بهترین و سریع ترین درمان تبخال بازهم در دل طبیعت نهفته است که در این بخش از سلامت نمناک به معرفی تمام آنها خواهیم پرداخت.
تبخال چیست و چرا ظاهر می شود؟
یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان
به گزارش همشهری آنلاین، این تراب رافلسیلا استعداد- مودائه- گل قزل گوشتی با نقاط تاول مثل روی گلبرگ های عظمیش- قطری حد ۱۱۱ سانتی متر داشت. این گل بزرگتر از رکورد پیشین گل ۱۰۷ سانتی متری است که قبلا در جنگل های سوماترای غربی اندونزی چند سال کشف شد.  آده پوترا در سازمان حفاظت آگام در سوماترای اندونزی در این باره گفت: «این بزرگترین تراب رالفسیا توان- مودائه که تا به حال ثبت شده است.» شکوفایی این تراب فقط بخاطر یک هفته بوسیله طور می انجامد، و
سلام با وفاترین!خبرت هست که همه دارایی این شاعر شوریده حال، شعرهایی است که خوشه‌ خوشه از گندمزار وجود تو چیده می‌شود؟!با تو هر روز معجزه ای تازه رخ می‌دهد و من درخت پیری هستم که از یُمن خورشید نگاهت در پاییز جوانه زده‌ام چون بهاران.اما این روزها با احساسی پُر از تاول کوچه‌های دلتنگی را طی می‌کنم تا به تو برسم.چندی است تقدیر ناجوانمرد، دورم ساخته از کعبهٔ وجودت. در آرزویم که روزی به حجِ تن‌ات نائل آیم.تا رسیدن به مکهٔ آغوشت همهٔ راه‌ها و م
علت ، علائم و درمان سریع آفت دهان و زبان
زبان یکی از قویترین عضلات بدن است که توانایی صحبت ، غذا خوردن وتشخیص مزه های گوناگون به ما می بخشد. آفت دهانی، عارضه ای است که هر فردی در هر سنی ممکن است به آن دچار شود و بسیار آزاردهنده خواهد بود و به دلایل مختلفی ممکن است دیده شود . با دلایل و درمان آفت دهان وزبان در این مطلب آشنا شوید.
از علت تا درمان آفت دهان و زبان
آفت دهان و زبان چیست و چگونه درمان می شود
آفت دهان چیست
به زخمی سطحی، کوچک و خوش خیم
بیماری پمفیگوس چیست و چه علائمی دارد؟
درمان ها و سبک زندگی مناسب برای بیماری پمفیگوس
5 راه طبیعی برای کمک به علائم بیماری پمفیگوس:
1. اجتناب از عفونت های پوستی:
روتختی و حوله های خود را مرتب تغییر دهید و آنها را در مواد شوینده ملایم بشویید. لباس هایتان را زمانی که عرق می کنید عوض کنید و همیشه پس از دوش گرفتن لباس های تمیز بپوشید.
2. کرم ها و پماد های محافظت کننده:
امکان دارد پزشک بتواند گزینه های طبیعی را برای مرطوب کردن پوست، محافظت از آن از باکت

مادر شهید اکبر مدنی:
در زمستان، در کوه های سرد کردستان خدمت می کرد، مدتی بود که نه تلفن زده بود و نه نامه فرستاده بود. آخر سر طاقت نیاوردیم و پدرش به کردستان رفت، تا خبری از اکبر بگیرد؛ یک جفت کفش کتانی هم برایش فرستادم تا در سنگر راحت باشد. وقتی از کردستان برگشت، بدنش پر از تاول و زخم بود؛ سالک داشت. به خاطر سردی هوا، رزمندگان غالبا در سگر مانده بودند و بهداشت آنها به خوبی رعایت نشده بود. اکبر، کفش کتانی را که برایش خریده بودیم، نپوشیده و به

در این مقاله سعی داریم تا با بررسی بیماری های دهان اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. بیماری های دهان انواع مختلفی دارند که به عنوان مثال می توان به مواردی همچون تبخال دهان، زگیل تناسلی دهانی، پاپیلوما HPV  و همچنین سرطان دهان اشاره کرد. همچنین بیماری های مانند تاول دهان و خال دهان و آفت هم جز این موارد می باشند. 
بیماری های دهان با توجه به تنوع شرایط متفاوتی را برای بیمار ایجاد می کند . بعضی از این بیماری ها می تواند در زندگی فرد مبتلا اختل
کفش تنگ می تواند تمام روز آدم را جهنم کند؛ بگونه ای که تمام حواستان به پاهایتان باشد. کفش تنگ نتیجه ای جز تاول و زخم ندارد. برای این که کفشتان را گشاد کنید؛ با ما همراه باشید. یادتان باشد به جای کفش به فکر پاهایتان باشید. پاها یکی از ارگان های مهم بدن است و ناراحتی آنها بر خیلی از قسمت های بدنتان اثر می گذارد.
1- کیسه آب و فریزر
یکی از مطمئن ترین راه ها استفاده از یک پلاستیک آب و فریزر است. برای این کار پلاستیک آب شده را در کفشهایتان قرار می دهید و
1-عنکبوت بی خطر
بیش از 99.99 درصد از عنکبوت ها در دسته های بی خطر قرار میگیرند. تقریبا تمام عنکبوت ها برای عبور نیش از پوست انسان بسیار کوچک هستند.
2- عنکبوتهای تحریک کننده
چند خانواده عنکبوتها بین گروه بی خطر و خطرناک قرار میگیرند. این عنکبوت ها می توانند انسان را گاز بگیرند، اما سم آنها نمی تواند آسیب جدی ایجاد کند. علائم نیش عنکبوت های تحریک کننده خفیف و کوتاه مدت است. این علایم معمولا شامل ورم یا تاول در محل نیش میباشد و ممکن است موجب تب خفیف م
خدا را شکر امسال قسمت شد و در پیاده‌روی اربعین شرکت کردیم.
دو زوج بودیم. من و بانو به همراه دوستش و همسرش. من با آن‌هایی که می‌گویند پیاده‌روی اربعین جای خانم‌ها نیست مخالفم. مسلما همراهی با یک خانم در طول مسیر سختی‌های خاص خودش را دارد اما نمی‌شود گفت این سختی‌ها بد است یا نباید باشد. اتفاقا خوب است. بعضی چیزها را برای انسان ملموس‌تر می‌کند. به هرحال خانم‌ها تاب و توان کم‌تری از لحاظ جسمی دارند و این طبیعی است.
وقتی کم‌کم پاها شروع کند
بسم الله الرحمن الرحیم
ذهنم دچار یک خطای محاسباتی شد؛ به دستم فرمان اشتباه صادر کرد و انگشت شستم به جای اینکه دسته عایق ماهیتابه را بگیرد، کمی پایین تر و بدنه داغ ماهیتابه را گرفت. اول محلش نگذاشتم و به گرفتنش زیر آب سرد اکتفا کردم. ولی کمی بعد سوزشش شروع شد. تا مدتی بعد به طرز وحشتناکی می سوخت و بعد هم تاول کوچکی زد. از عمق وجودم سوزشش را احساس می کردم، انگار از مغز استخوانم شروع می شد، از گوشتم می گذشت و به پوست می رسید و دوباره از اول...
تمام ل
علت تورم پا:عوامل بسیاری برای تورم پاها موجود می باشد.
ولی دلیل اصلی امکان دارد بعضی بیماری هایی باشد که از آن مطلع نمی باشید.
7 علت تورم پا به چه دلیل نباید کفش تنگ پوشید.وقتی که کفش های تنگ می پوشید ، رو به رو شدن با تاول ها تنها آشفتگی شما محسوب نمی شود.
کفش های تنگ باعث متورم شدن در پاها می شوند. پاهای متورم می تواند باعث استرس و ناراحت بودن انسان شوند.
ولی قبل از در پیش گرفتن حاد بودن موقعیت، به این موضوع دقت کنید که انجام عمل های ظاهرا بدون ض
گیر کرده‌ام. دلم می‌خواهد بنویسم ولی انگار همه‌ی راه‌ها بسته است. زمانی پر از حرف بودم ولی حالا خالی خالی هستم. کلمه‌ها فرار می‌کنند و هر چیزی که می‌نویسم به چشمم افتضاح می‌آید. دنبال راهی می‌گردم. دنبال راهی که به احساس‌هایی که گم کرده‌ام ختم شود. از بیراه‌ها خسته شده‌ام، پاهای روحم از پیمودن این راه‌های بی‌پایان تاول زده‌اند. گم شده‌ام. گیر کرده‌ام.
تو که رفتی انگار به همه چیز خاک مرده پاشیدند. تو که رفتی من هم رفتم. شاید اگر بودی
به گزارش افکارنیوز، شاید از اینکه کفش های کتانی تان را بدون جوراب بپوشید حس خوبی داشته باشید؛ در پاهای تان احساس سبکی می کنید و چیزی بین شما و کتانی های تان فاصله نمی اندازد! حتی ممکن است بدانید این کار خوبی نیست اما شاید مثلا به خاطر ظاهری زیباتر ترجیح می دهید کتانی های قشنگ تان را بدون جوراب بپوشید.
پاهای شما هر چقدر هم که تمیز باشند باز هم دلیل نمی شود که کتانی های خود را بدون جوراب بپوشید. پاهای شما می توانند هر روز ۵۰۰ میلی لیتر عرق تولی
علت ، علائم و درمان سریع آفت دهان و زبان
زبان یکی از قویترین عضلات بدن است که توانایی صحبت ، غذا خوردن وتشخیص مزه های گوناگون به ما می بخشد. آفت دهانی، عارضه ای است که هر فردی در هر سنی ممکن است به آن دچار شود و بسیار آزاردهنده خواهد بود و به دلایل مختلفی ممکن است دیده شود . با دلایل و درمان آفت دهان وزبان در این مطلب آشنا شوید.
از علت تا درمان آفت دهان و زبان
آفت دهان و زبان چیست و چگونه درمان می شود
آفت دهان چیست
به زخمی سطحی، کوچک و خوش خیم
تب برفکی ، یک بیماری ویروسی و عفونی است که جمعیت گاو، گوسفند و بز را مورد هجوم قرار می دهد. تب شدید و ایجاد تاول هایی در سطح زبان و پا از جمله شاخص ترین علائم این بیماری است. این تاول ها به تدریج گسترش یافته و در نهایت پاره می شوند. از سایر علائم این بیماری می توان به موارد زیر اشاره کرد:
بی اشتهایی
کاهش شیر
ورم پستان حیوان
مشکل تنفسی
افسردگی و گوشه گیری حیوان
تب برفکی
ویروس ایجاد کننده این بیماری به طرق مختلف به بدن حیوان راه می یابد. پس از ورود
دشتی پر از گیاهان مختلف
ناگهان آتش
سرتاسر دشت پر از تاول و تاوان
تاوان غفلت
یک قطره اشک
اما چه سود؟
این فقدان دریای اشک طلب دارد
به جبران
آتش آمد و رفت و همه چیز را سوزاند
خاک را بارور کرد
زایشی نو
گیاهانی جوان، بی‌خبر از آنچه گذشته و آنچه بر سرشان خواهد آمد
و من
منی نظاره‌گر این نابودی و بودش
منی ورای تمام اتفاقات
منی هربار با چشمی تازه گشوده
منی آگاه به زمان
لبخند می‌شوم... :)
عمود ۶۰۰ جایی برای استراحت پیدا نمی کردیم. از زانو تا نوک انگشتهای پاهام درد می کرد. انگشتهام  تاول زده بود.فقط یه جا برای استراحت بودیم.موکب ها همه پر شده بود.یه آقای اومد سمت ما 
گفت :مکان ؟
حسین اقا سرشو تکون داد
با دست اشاره کرد دنبال ایشون حرکت کنیم
به مریم گفتم بپرس موکب داره. مریم پرسید و آقای عراقی سرشو تکون داد 
داخل یه کوچه تاریک رسیدیم 
همه پشت سرش راه می رفتیم 
دزد گیر ماشینشو زد 
۵ نفری یه قدم به عقب برگشتیم 
من گفتم نمیام. مریم تشک
مثل مادری که داره قصه ی زندگی تک تک بچه هاشو از طفولیت تا اوج رشد میبینه...
مثل پیر فرزانه ای که هزاران قصه ی عجیب از زندگی ادما دیده...
دارم قصه ی زندگی دوستام و آدمای اطرافمو میبینم...
از لحظه ی درد تا لحظه ی آرامش...
از لحظه ی دویدن های بی امان تا رسیدن به توانایی فکر کردن به آرزوهای بزرگ...
حالا...هر آدم جدیدی که وارد زندگیم میشه...
وقتی از رنج و غصه هاش میگه...
وقتی از مشکلاتش با استادش میگه...
وقتی از تنهایی و بی عشقی میگه...
من همه قصه هایی که دیدمو یا
 مانند خیلی از بیماری ها عامل بیماری آبله مرغان نوعی ویروس است بنام ویروس «واریسلا زوستر». در اغلب موارد این ویروس از طریق تماس با فرد مبتلا انتقال می‌یابد. این بیماری چند روز قبل از ظهور جوش‌ها به فرد سرایت می‌کند و تا زمانی که تمامی جوش‌ها بهبود نیابند، به‌شدت مسری است. این ویروس می تواند از طریق بزاق دهان؛ تنفس و تماس با جوش منتقل شود.
یک یا دو روز قبل از ظاهر شدن جوش های آبله مرغان، بعضی از بچه ها دچار تب، درد شکم، گلو درد و سردرد شده ی
درماتیت تماسی چیست؟
بررسی اجمالیآیا تاکنون از نوع جدیدی از محصولات مراقبت از پوست یا مواد شوینده استفاده کرده اید ، فقط برای اینکه پوست شما قرمز و تحریک شود؟ در این صورت ، ممکن است درماتیت تماسی را تجربه کرده باشید. این شرایط زمانی اتفاق می افتد که مواد شیمیایی با آنها در تماس باشید باعث ایجاد واکنش می شوند.
اکثر واکنشهای درماتیت تماسی شدید نیستند ، اما تا زمانی که خارش از بین نرود ممکن است ناخوشایند باشد.
علائم درماتیت تماسی چیست؟علائم در
به خانه می روم
روی مبل ولو می شوم
کنترل در دست هیچ کس نیست
کانال را عوض میکنم
صدای گوینده اخبار تاول زده است!
به آشپز خانه می روم
یک زیر دریایی اتمی از کنارم رد می شود
به من هشدار می دهد
سراسیمه بر میکردم
پسرم یک نارنجک ضامن کشیدست
خودم را به زمین پرتاب میکنم
دخترم یک مین گوجه ای ضد نفر است
از خانه فرار می کنم
پیاده رو لبالب از گلوله است
مسلسلی از روبرو می آید
شلیک می کند
چقدر پیاده رو شلوغ است
چقدر آدم های مین گذاری شده اینجا در رفت و آمدند
مردی
علت تغییر رنگ لکه های پوستی؟

نمای کلی از تغییر رنگ پوست :
لکه های پوستی تغییر رنگ مناطقی نامنظم هستند که تغییراتی در رنگ پوست ایجاد می کند. آنها یک مشکل شایع با طیف گسترده ای از دلایل بالقوه هستند.
برخی از مهمترین دلایل تغییر رنگ پوست بیماری ، آسیب دیدگی و مشکلات التهابی است.
لکه های پوسته پوسته شده نیز به دلیل تفاوت در میزان ملانین ، در قسمت خاصی از بدن ایجاد می شود. ملانین ماده ای است که به پوست رنگ می بخشد و از آن در برابر آفتاب محافظت می کن
وقتی فهمیده بود که باردار است، لپهایش گل انداخته بود و دندان هایش توی چشم میزد. در میان جمع، زیر لباسش بالشت میگذاشت و ادای آدمهای حامله را درمی آورد. 
چند روز پیش میگفت: چهار ماه دیگر مادر میشوم. من یه بچه به دنیا میارم.
امروز شوهرش در بیمارستان با مردی که ماشینش را بد پارک کرده بود دعوا میکند و از هوش میرود. دختر سیاه بخت گونه های سرخش را به بازوهایم میمالید و میگفت: دلم بریان است، دلم بریان است دادا، تو به دادم برس. دردمو به کی بگم، دادا تو مگ
بیماری‌های پوستی می‌توانند بسیار خطرناک باشند، این بیماری‌ها حالت مسری یا غیر مسری دارند و به همین دلیل باید افراد به طور مرتب تحت مشاوره و کنترل متخصص برای بررسی وضعیت پوست خود قرار داشته باشند، بویژه اگر سابقه بیماری پوستی در خود یا اطرافیان واعضای خانواده خود را دارند.
شایع ترین و مشهورترین بیماری‌های پوستی که در هر فردی می‌تواند بروز کند موارد زیر را می‌توان نام برد:
سرطان‌های پوستی را بشناسید
 سرطان های شایع ملانوما و کارسینوم ا
درمان تبخال لبتبخال لب ویروسی است که درمان قطعی ندارد و تا پایان عمر در بدن می ماند و گاهی با ضعف دفاعی بدن عود می کند اما می توانید آثار آن را با روش های طبیعی و سریع از بین ببرید.

یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود. ویروس هرپس سیمپلکس عامل بیماری تب خال در صورت، آلات تناسلی هر دو جنس، مغز، چشم و گاهی حتی فلج بل نیز می گردد.
بر
تشخیص و درمان سرماخوردگی زمستانی

هوای سرد می تواند تاثیری بر بدن شما وارد کند با کاهش دما ، رطوبت موجود در پوست شما نیز کاهش می یابد. این می تواند به بثورات زمستانی منجر شود. بثورات زمستانی ناحیه ای از پوست تحریک شده است. این اغلب در اثر خشکی پوست ایجاد می شود. حتی اگر بقیه سالهای سال پوست سالم دارید ، ممکن است در فصول سرد سال دچار بثورات زمستانی شوید. این بیماری شایع است و اغلب سال به سال عود می کند. اکثر افرادی که در آب و هوای سرد زندگی می کنن
اخه توکه نمیدونی من جونم به جون نفس بسته اس.من بدون نفس میمیرم.اون برام مثل خواهرنداشته ام میمونه..دیگه هق هقم اوج گرفت جوری که سامیار پریدتو اتاقمون گفت:سامیار:چی شده؟؟اتردین؟؟اتردین:به خدا من کاری نکردم..بابت نفس ناراحته..سامیارم که مغرور هیچی نگفت ورفت بیرون..به اتردین گفتم:من:بین خودمون بمونه ولی این دوستت نرمال نیست..اتردین باصدای بلندخندیدویدونه اروم زدپشتمو گفت:اتردین:هی بچه پشت داداش بلیط نفروشا..من:همینه که هست..اتردین:نه مثل این ک
کاندیدیازیس پوست :

علائم
علل
تشخیص
درمان
نوزادان
فرزندان
کاندیدیازیس پوست چیست؟انواع مختلف باکتری و قارچ بر روی پوست شما زندگی و رشد می کنند. اکثر آنها خطرناک نیستند. بدن شما برای انجام کارهای عادی به اکثر آنها نیاز دارد. با این حال ، برخی از آنها می توانند وقتی شروع به تکثیر غیرقابل کنترل کنند ، عفونت ایجاد کنند.
قارچ کاندیدا یکی از این ارگانیسم های بالقوه مضر است. هنگامی که رشد بیش از حد کاندیدا روی پوست ایجاد می شود ، می تواند عفونت ایجا
بعد اون اتفاق توی این مدت خیلی از بچه هامون ونستن انتقالی بگیرن و برن  باعث شد منم بفکر بیفتم از طریق داداشم اقدام کنم.تعدادمون هم کم و کمتر شد و هر سرباز جدیدی میومد یا مشکل جسمی داشت و یا روحی . 
وحید یکی از بچه هایی  بود که ترخیص شد بخاطر خدمت باباش تو جبهه کسری بهش علق گرفت و طبق قانون جدید معاف شد.انصافا بچه گلی بود.
تنها مشهدی بود که باهاش حرفم نشد :))
بنابراین نگهبانیای حساسو به ما میدادن نه به جدیدا :| البته دم منشی مون گرم هوامونو داشت.
یه
درمان بیماری اگزما و روش های آن
درمان و بیماری اگزما یک نوعی از بیماری پوستی وجود دارد که به نام اگزما از آن یاد می شود.
ممکن است.بعضی از افراد نام آن را شنیده باشند و بعضی حتی نمی دانند که اگزما چیست.
اگزما یک نوع بیماری پوستی است که با ایجاد خارش و خشکی پوست همراه است بعد از
خارش پوست باعث التهاب روی آن می شود.
این التهاب ممکن است به صورت تاول بر روی دست و محل های خارش ظاهر شود. در این قسمت
از مقاله در مورد علائم و انواع اگزما مطالبی را ارائه می
علت قرمزی پوست ؟!
از آفتاب سوختگی گرفته تا یک واکنش آلرژیک موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث قرمز شدن یا تحریک پوست شما شود. ممکن است به این دلیل باشد که خون اضافی برای مقابله با تحریک کننده و ترغیب بهبودی به سطح پوست می رود. همچنین بعد از یک جلسه تمرین قلب تپش قلب ، پوست شما نیز ممکن است از سرخ شدن قرمز شود.
همیشه دلیلی برای نگرانی نیست ، اما قرمزی پوست می تواند تحریک کننده و ناراحت کننده باشد. همچنین ممکن است با علائم دیگری همراه باشد. فهم
علت و درمان آفت دهان و زبان
 یکی از قویترین عضلات بدن زبان است. ما بوسیله ی زبان می توانیم صحبت کنیم، غذا بخوریم و مزه های گوناگون را از هم تشخیص دهیم، به دلایل مختلفی ممکن است بر روی سطح زبان تورم و یا زخمی دیده شود .ما در این مطلب شما را با دلایل و درمان آفت دهانوزبان آشنا می کنیم.

آفت دهان چیست؟

آفت دهانی در واقع زخمی سطحی، کوچک و خوش خیم است که معمولا در بافت نرم داخل دهان یا لب ها، زیر زبان و روی غشاء لثه ایجاد می شود. آفت دهان را زخم آفت
سلام
می دانم حالت خوب است و خوب می دانی حالم مساعد نیست اما به رسم ادب می گویم شکر، خوب هستم. هر بار تصمیم گرفتم بیایم، ولی نشد. پاهای تاول زده از ترکه های گذشته درد راه را برایم تازه می کرد. هر صبح به شب و هر شب به صبح آیه های یاس برایم تلاوت می شود. می دانی، گاهی فکر می کنم برای تو ارزش ندارم، لطفاً از حرف های من ناراحت نشو، بگذار این محتضر هذیان بگوید. هر روز بی حوصله تر از روز قبل به دنبال راه حل می گردم، نمی خواهم گِلِه بکنم ولی می خواهم از تو ب
در خرابات نشستن، راندن و به خویش خواندن. این کجی‌ها راست کردن،‌ این دروغی‌های راست‌نمای تباه. آن تباهی‌ها آتش زدن و در دم آتشین خویش فرو دادن، و آنگاه برآوردن چون بالهای فرشتگان.
این ابلیسکان به ابلیسی خویش واگذاشتن، آن نکومردان به نکومردی خویش. تا شرّی و نکویی روزی هر دو از خویش ملول آیند و راه حقیقی بجویند. 
خسته و ملول و زار، آنگاه که روح به آستانه رسد، حقیقت کمر می‌شکند و غبار راه از پاهای تاول‌بسته می‌ستاند و مرهم می‌نهد و بر زخم‌ه
نمیدونم چرا وقتی میشینم همه جام خواب میره حتی دستام و انگشتام هم خواب میرن :/ برام عجیب بود تا حالا برام اتفاق نیفتاده بود. 
عصری گرفتم خوابیدم به مها گفتم ساعت ده بیدارم کن اگه بیدار نشدم دوازده که ساعت نه اومد بیدارم کرد یعنی همش دو ساعت. لجم گرفته نمیدونم چجوری حرصمو روش خالی کنم :دی خلاصه که گرفتم خوابیدم که بیدار بمونم این کتاب رو دیگه تموم کنم دیگه مغزم نمیکشه. تا فردا ببینم میتونم بیست ساعت کار کنم. حالا میبینیم. 
خیلی وقت بود نصف شب بید
گیاه دارویی آقطی گیاهی است که میوه های آن سیاه رنگ و شبیه به دانه های انگور. از گذشته تا کنون خواص گیاه آقطی مورد توجه مردم، حکیمان و پزشکان بوده است. این گیاه دارای طبع سرد و خشگ می باشد.  از جمله اطباعاتی که می توان راجع به این گیاه به آن اشاره کرد این است که به علت دارا بودن گل های زیبا از آن به عنوان گیاه زینتی هم استفاده می شده است.
از جمله خواص این گیاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
دارای خاصیت معرق است.
رقیق و صاف کننده خون می باشد.
این گی
زگیل زدم چیکار کنم خوب شه ؟؟ (درمان خانگی زگیل)
در این نوشته راجع به درمان زگیل صحبت خواهیم کرد و روش های درمان آن را برای شما خواهیم گفت. شما هم با درمان های خانگی و تخصصی آن آشنا خواهید شد. زگیل غده گوشتی بوده که بر روی پاها و دست ها رشد کرده، امکان دارد در اکثر مواقع روی بدن نیز رشد کند. زگیل معمولا تومور کوچک و زبر بوده که به گل کلم و یا تاول سفت شباهت داشته باشد. زگیل باعث خجالت کشیدن و ناراحت شدن فرد می شود ، مخصوصا اگر کسی آن را ببیند.
امکان ب
دانلود آهنگ جدید  شاهین نجفی  به نام بلم + تکست و متن آهنگ
Download Ahang Shahin Najafi-  Belam  + Direct Links + Text

آهنگ جدید شاهین نجفی و حبیب مفتاح با نام بلم « بِلَم »  را در نیو_موزیک 

برای دانلود آهنگ لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
تکست آهنگ شاهین نجفی بنام  بلم:
  ♬♪♪♫♪♬
هرکجا دردی‌ست دوا اونجا بره
هرکجا فقری
هرکجا مشکل جواب اونجا بره
هرکجا کشتی‌ست
تلخه خوابشون ساحل هل میده قامت قایقارو
مردن توی شیفت کاری
دستا تاول زخمای ناب
بیل زدن به ز
دانلود آهنگ جدید  شاهین نجفی  به نام بلم + تکست و متن آهنگ
Download Ahang Shahin Najafi-  Belam  + Direct Links + Text

آهنگ جدید شاهین نجفی و حبیب مفتاح با نام بلم « بِلَم »  را در نیو_موزیک 

برای دانلود آهنگ لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
تکست آهنگ شاهین نجفی بنام  بلم:
  ♬♪♪♫♪♬
هرکجا دردی‌ست دوا اونجا بره
هرکجا فقری
هرکجا مشکل جواب اونجا بره
هرکجا کشتی‌ست
تلخه خوابشون ساحل هل میده قامت قایقارو
مردن توی شیفت کاری
دستا تاول زخمای ناب
بیل زدن به ز
با قلمی از جنس نرم بوسه 
بر تاول های پیکری که نای رفتن ندارد
چگونه باید بر لبان بی رمق نامه نوشت؟
تو قامت بلندی از کتمان
من شعر کوتاهی در یک دنیا بی وفایی:
اینچنین با زلف های سیاهت
آن چشمانی که در فریب دل ها یدی طولانی دارد
من که یکبار بیشتر تو را ندیدم!
چرا زیر باران راه می پیمایم سیب سرخ گونه هایت را؟
هزاران سال اگر بگذر از مرگم
من همان یکبار طعم ناقص بوسه هایت،
من همان دست «دست  نیافته» به آغوشتت را به خاطر دارم!
همچنین است که تو باید به خاطر ب
مسافت زیادی رو پیاده رفته بودتا مدینه...پاهاش تاول زده بود.خونی بود.رفته بود امام زمانش رو ببینه...امامِ باقر رو.وقتی رسید به حضرت فرمود: هیچی باعث نشده من اینهمه راه رو پیاده تا اینجا بیام، جز محبتم به شما.آقا جواب داده بود:هلِ الدینُ الا الحبّ؟دین چیزی غیر از این محبته؟**استاد می‌گفتبرای هر عملیشوق لازمهیعنی برای هر فعلیمیلی در انسان هست.میل های تو به چه سمت و سوئیه؟طلبِ وجود تو چیه؟**به هر چیزی محبت داشته باشی ازش کوچیکتر میشی...**من بیچاره ی
الآن که داشتم پست محبوبه رو میخوندم یاد یه چیزی افتادم که قصد داشتم تو وبلاگم بنویسمش اما یادم رفت.
عراق که بودم، تو شب دوم پیاده روی از نجف به سمت کربلا، تو یه موکب توقف کردیم تا شب رو همونجا بمونیم. موقع اذان مغرب بود و من به همراهانم گفتم: من میرم یه جا پیدا کنم که نمازمو به جماعت بخونم.
اونجا اینجوریه که موقع اذان هر موکبی که یه امام جماعت توش پیدا بشه، نماز رو به جماعت میخونن.
رفتم موکب کناریمون و دیدم نماز اول رو خوندن. گفتم اشکال نداره یه
آمده‌ام خانه. بعد از چند وقت خانه‌ام؟ نمی‌دانم.دیشب توی خواب داشتیم با پدرم جایی می‌رفتیم، نمی‌دانم کی زد کنار و از درد به خودش پیچید، از شکاف سینه‌اش و از دهان‌اش خون بیرون می‌زد، جلوی چشمان‌ام جان می‌داد. صبح آمدم روی کانتر نشستم و کمی نگاه‌اش کردم. صبحانه را همان‌جا خوردم، این‌بار او بود.همیشه از تصویرِ رنجِ مادرم از خواب بیدار می‌شدم. یک بار را یادم آمد که در خواب، از پیشانی‌اش خون بیرون می‌زد و به سرعت چهره‌اش را سرخ می‌کرد،

#از_میان_­نامه­ های­_عاشقانه
خیلی طول کشید. اما یک روز به خودم راستش را گفتم. رفتم جلوی آینه، در چشمهای خودم ذل زدم و گفتم:«گول نزن خودت را. این ماجرا  دقیقا همانی است که فکر می­کنی نیست.» از آن به بعد دویدم تا برسم به تو. تو دیدی؟ دیدی. آن چشمانی که از من دلبری کرد، دید خوبی داشتند. من به تو رسیدم. اما نگاهت. امان از چشمانت در لحظه رسیدن. چه داشت که پاهایم را میخ زمین نکرد؟ ماندم اما. در حالی که انگار تو وسط فرشین ه­ای از گدازه ایستاده بودی و من مد
همه چیز درباره سلولیت که باید بدانید

علائم
رفتار
علل
تشخیص
مسری
تصاویر
درمانهای خانگی
عمل جراحی
عوامل خطر
جلوگیری
بهبود
پیش بینی
در مقابل. اریسیسپلا
دیابت
در مقابل. آبسه
در مقابل. درماتیت
در مقابل. DVT
سلولیت چیست؟سلولیت یک عفونت باکتریایی پوستی شایع و بعضا دردناک است. ممکن است ابتدا به صورت یک منطقه قرمز و متورم به نظر برسد که از لمس احساس گرما و لطافت می کند. قرمزی و تورم می تواند به سرعت گسترش یابد.
این بیماری اغلب روی پوست پاهای پایینی تأ
بهم گفتند مشروط شدی. به فکر حذف واحد باش. غمگین شدم... به واحد بی اهمیت نچسب قابل حذف فکر کردم. آمار! 
بعد که کارا درست شد و از مشروطی ناعادلانه دراومدم ،دیگه نیازی به حذف واحد نبود. خوشحال نبودم، اما ملول چرا...
چون استاد آمار هر آنچه ناجذابان دارند، ایشان همه یکجا داشت. بد ریخت، no charm! 
گوش فرا دادم به درس. گوشم ملول شد. بس که خشک بود و بی ربط به من. به منی که روحم سر ریاضیات کنکور تاول زد و دقیقا التیامم از عصر کنکور شروع شد با فکر به این که رها شدم
توی کلاس حافظ شناسی بارها راجع به عشق در شعرها حرف زدیم. مضمون عشق تکراری نمیشه؛ همیشه توی شعرها هست فقط با توجه به شرایط زمانه نحوه بیانش عوض میشه. اینکه اگر قدیم از زلف و گیسو یار میگفتن، الان از روسری آشفته در باد میگن. اگر قدیم از خرابات میگفتن، الان از عشق توی مجلس روضه میگن. عشق همون عشقه و جالبیش اینجاست که «از هر زبان که می‌شنویم نامکرر است». 
همه این‌ها رو گفتم که این رو بهتون معرفی کنم: (می‌بوسمت- غوغا تابان) احتمالا تا حالا دیدینش و
هر چیزی که شما باید درباره سلولیت بدانید

علائم
رفتار
علل
تشخیص
مسری
تصاویر
درمانهای خانگی
عمل جراحی
عوامل خطر
جلوگیری
بهبود
پیش بینی
در مقابل. اریسیسپلا
دیابت
در مقابل. آبسه
در مقابل. درماتیت
در مقابل. DVT
سلولیت چیست؟سلولیت یک عفونت باکتریایی پوستی شایع و بعضا دردناک است. ممکن است ابتدا به صورت یک منطقه قرمز و متورم به نظر برسد که از لمس احساس گرما و لطافت می کند. قرمزی و تورم می تواند به سرعت گسترش یابد.
این بیماری اغلب روی پوست پاهای پایی
الان که دارم می نویسم تقریبا همه چی اوکی و آروم شده. دیشب زود خوابیدم و صبحم دیر پاشدم. :( رفتم صبحونه بذارم که کتری از دستم افتاد و سوختم یه قسمتی از شکمم ، پام رون راستم و پای چپم از زانو به پایین. فقط سریع از زمین بلند شدم لباسمو در اوردم رفتم تو حمومو اب یخ. البته تو اون لحظه همش غیر ارادی بود. همچین جیغ زدم مهای بیچاره خیلی بد از خواب بیدار شدو زد تو سرش. خیلی بد بهش استرس دادم. بعدش لباس پوشیدم رفتیم درمانگاه بغل خونه که خانومه گفت بیمارستان م
تبخال لب خود را با این روش ها به طور طبیعی وسریع درمان کنید
درمان تبخال لب راه و روش هایی دارد که با توجه به دلایل ایجاد تبخال باید انجام شوند تا به سرعت نتیجه آن ها ظاهر شود. بهترین و سریع ترین درمان تبخال بازهم در دل طبیعت نهفته است که در این بخش از سلامت نمناک به معرفی تمام آنها خواهیم پرداخت.
یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان
حسین(ع)عزیز فاطمه(س) هستی من فداتهخیلی خوشم جان و دلم زائر کربلاته
هر قدمی بر می دارم می بینمت رو نیزهنگاه معصومانه ات به پای زائراته
هر تاولی که می زنه به پای زائرانتنمادی از مصیبتهای سخت بچه هاته
هر موکبی که رفتم و آب و غذایی خوردمعشق حقیقی را دیدم که بین عاشقاته
یه زائری که پا نداشت کشون کشون می اومدمی گفت حسین فاطمه(س)آرزو من رضاته
یه زائری هر دو تا چشمش نابینا بود امامی گفت که عشق من فقط حرم با صفاته
یه زائری به یاد تو آب نمی خورد توی راهآق
15 دی98کوتاه کردن موامروز عصر هوا خوب بود یعنی سرد سرد نبود،تصمیم گرفتم ببرمت آرایشگاه موهاتو کوتاه کنم،تصور میکردم حالا تو آرایشگاه گریه کنی و اجازه ندی دست به موهات بزنن،و کمی مضطرب بودم،خلاصه تو کاملا برعکس تصورات من خیلی آروم نشستی و خانم گل بهار موهاتو کوتاه کرد و خیلی مدعی بود که دستش خیلی خوبه و تو موهات به سرعت برق و باد رشد میکنهالبته منم تا حدودی باور کردم چون خودمم برای هر کس موهاشو کوتاه کردم زود بلند شدن ولی خب نه به این سرعتی که
مشکلات استخوانی عضلانی
کودکان اغلب از مشکلات استخوانی هنگام انجام بازی های کامپیوتری و ویدئویی شکایت دارند، مثل درد دست، درد گردن و کمردرد. اقدامات ارگونومیک می تواند مشکلات وضعیتی بدن را بهبود ببخشند.مشکلات مربوط به انگشت شست در کودکان که شامل بی حسی و زدن تاول در اثر استفاده بیش از حد از کنترل پلی استیشن بود، گزارش شده است.استفاده بیش از دو ساعت از رایانه می تواند موجب بروز درد در بسیاری از قسمت های بدن شود. همچنین بازی کردن مداوم و طولا
می دونی کلا توی ساختمونمون همسایه بد زیاد داریم
ولی این یکی فرق می کن
فرقش اینکه اگه ما خارج از ایران بودیم حتما گزارش کودک آزاریشون میدادم
مادر خانواده عصبیه بچه سه یا چهار سالشون بشدت کتک میزن
و اصلا بچه رو تربیت نمی کنن
یعنی خودشون تربیت ندارن که بچه بتون یاد بگیره
دو هفته پیش دوباره اون زن عصبی بود کلی جیغ و عربده و شکستن وسایل خونه داشت
و شوهرشم مثل خودش داد میزن
کلا داد زدن بلدن نه حرف زدن
من یکبار بهشون  اعتراض کردم که خب جلوی جیغ زدن ب
خوابم بدجور سنگینه....خیلی هم میخوابم....و خیلی هم بده
صبح پاشدم نماز صبح خوندم و شروع کردم به جمع کردن جزوه ها و 
وسیله هام تا 7/30
بعدش جونم براتون بگه که گفتم یه نیم ساعت میخوابم بعدش اماده میشم که 
به قطار برسم...نیم ساعت همانا و همانا و وقع ما وقع
خواب موندم
خیلی شیک و مجلسی وسط خونه مثه تارزان میدوییدم...البته بگم که 
من در شرایط بحرانی به شدت سرد و ریلکس میشم....
و به شدت خنگ میشم... و اگر لازم باشه با پاهام بدوم اصلا نمیتونم....
انگار که پاهام اصلا
دانلود آهنگ محمد اصفهانی ولایت عشق
Download Music Mohammad Esfahani Velayate Eshgh
دانلود اهنگ ولایت عشق از محمد اصفهانی با متن شعر و ترانه از سایت پلی نیو موزیک
دانلود آهنگ بنگر که از هفت آسمان جایی فراسوی زمان
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …
متن آهنگ محمد اصفهانی ولایت عشق
بشکن سبوی باده را مستی تویی هستی تویی , در این سرای نیستی مستی تویی هستی تویی
تو آفتاب هشتمین سر چهارده عدد بیدار کن خواب مرا از وحشت این دیو و دد
بنگر که از هفت آسمان جایی فر
یکی از دغدغه های روزمره آقایان تراشیدن موهای صورت یا همان به اصطلاح ریش هایشان می باشد. این کار را بعضی با تیغ و انواع ژیلت ها انجام میدهند. پوست صورت حساسیت خاصی نسبت به انوع تیغ های موجود دارد بنابراین استفاده از آن ها باعث بروز مشکلاتی از قبیل سوزش,قرمز شدن,تاول زدن و انواع ورم ها میشود. ریش تراش فیلیپس سه تیغ مدل RQ999 یک شیوه مناسب و باور نکردنی برای اصلاح صورت آقایان و از بین بردن موهای زائد صورت و هر جای بدن می باشد. این ریش تراش با طراحی ار
ذرت و کالوس به چه معناست ؟

ذرت و کالوس ها تکه هایی از پوست سخت و ضخیم هستند. آنها می توانند در هر نقطه از بدن شما ایجاد شوند ، اما به طور معمول در پاهای شما ظاهر می شوند.
ذرت دایره هایی کوچک و گرد از پوست ضخیم است. شما به احتمال زیاد ذرت هایی را در قسمت های بالای یا انگشتان پا یا کف پا ایجاد می کنید. آنها بیشتر در پاهای استخوانی رخ می دهند که فاقد بالشتک هستند.
کالوس ها لکه های پوستی سخت و خشن هستند. آنها به احتمال زیاد روی پاشنه یا توپ پای شما ظاه

••
آی گرجس گرجیا، شیپورِ جنگِ روبرویم برای چه کسی به تپش در می‌آید، تو می‌دانی، ماریانا، می‌نمی‌دانم، مانده‌ام، واقعن، نمی‌دانم باید رو به چه چیزی شمشیر بکشم، ترکمانچایم را تو پس بده اولگا، می‌دانی که گاهی مچم را می‌شکنم تا شمشیر صاف بخورد روی شاهرگِ گردنِ خودم، این قرارم نبود با خودم، خاکم کن گرجس گرجیا، که می‌دانی توی مروگر گوشی‌ام چنان شکست‌هام جمع شده، چون تاول، توی ذهنم زخم و روی برگه‌هام تَرَک، فرو بر مرا، به اردویم در آی
با توجه به زبان خود سلامتیتان را بسنجید!
مشکلات و بیماری هایی که شاید از آن ها مطلع نباشیم خود را به صورت سیگنال هایی که بدن منتشر میکند نشان خواهند داد .
برخی از این سیگنال ها را می توانید در زبان خود جستجو کنید و با بررسی زبان خود می توانید از تعداد زیادی از مشکلات در مورد سلامت خود اطلاع یابید. 
قرمزی رنگ زبان :
این علامت ممکن است نشان دهنده این باشد که شما ویتامین های کافی را ندارید.
 اگر زبان براق یا قرمز همانند توت فرنگی باشد، به این معنا م
خاطرات اربعین نود و هشت: (تیترها)
باتوجه به اینکه به مرور زمان فرصت نوشتن خاطرات اربعین امسال رو پیدا می کنم، الان تیتر خاطرات رو می نویسم تا یادم نره. به مرور می نویسم جریان کامل همشون رو:
1- ریز هزینه های اربعین امسال. و برنامه حرکت.
2- رفتن سر مزار آقاهادی همان اول.
3- اسکان نجف. خوش جا و تمیز.
4- ما و صف حموم؟!
5- پاره شدن زیپ کوله پشتی!
5- آقا سر لباسو بگیر خشکش کنیم!
6- عتبه مقدسه و غذا.
7- یک سحر فرصت نجف امسال. یک گریه نمکی قبل نماز صبح.
8- دیدن رفقا اتف
پیچ گوشتی برقی

همه افراد ممکن است در طول زندگی خود بارها با عملیات باز وبسته کردن پیچ بر روی سطوح مختلف سر و کار داشته باشند و برای این کار از پیچ گوشتی های دستی استفاده نمایند. پیچ گوشتی های برقی این نوع عملیات را برای کاربران آسان تر می کند و به خصوص در زمان هایی که تعداد پیچ زیاد باشد، کارایی فراوانی دارد و علاوه بر آن، به علت وجود مته های گوناگون با سایزهای مختلف، دیگر نیازی به حمل پیچ گوشتی های متفاوت با ابعاد گوناگون وجود نخواهد داشت و
فانوس، در عطش شعله ای می سوخت، کبوتر، از چشم آسمان، افتاده بود، دریا، غرق در رخوت بود، زمین، خورشید را طواف نمی کرد، چهره ی باغ، چروکیده بود، جامه ی شب در دست و پای سپیده، می افتاد، سکوت، آخرین نفس های خود را از تنگی سینه اش، برون می داد؛ بوف ویرانگی، روی دیوار شب، شوم، می خواند؛ لب های خشک دهکده، تاول زده بود؛ وطن، با خود، بیگانه بود وخودی در وطن.
ناگهان از پشت حصار شب، نمای مردی پدیدار شد، مردی که اسرافیل شد در صور بیداری و امواج نگاهش، کویر
علت برجستگی های روی پوست:

بررسی اجمالی برجستگی های پوستی :

برجستگی های پوستی بسیار متداول است و در بیشتر موارد بی ضرر هستند. آنها می توانند ناشی از تعدادی از بیماری ها از جمله عفونت ها ، واکنش های آلرژیک ، اختلالات پوستی و سرطان پوست باشند.
بسته های پوستی بسته به علت می توانند از نظر ظاهری و تعداد آنها متفاوت باشد. آنها ممکن است به همان رنگ پوست شما یا یک رنگ متفاوت باشند. آنها ممکن است خارش ، بزرگ یا کوچک باشند. بعضی از آنها ممکن است سخت باش
خطر ترکاندن جوش  , برخی اوقات بر روی صورت و قسمت های مختلف بدن ممکن است جوش  ایجاد شود و افراد با حساسیت بالا نسبت به آن سعی کنند آن را از بین ببرند و برتکانند. اما ترکاندن جوشو فشار بر روی جوش ممکن است آسیب های جدی به پوست  وارد کند.
مثلث مرگ کجا قرار دارد؟
به گفته کارشناسان: منطقه‌ای در نواحی اطراف بینی وجود دارد که مثلث مرگ نامیده می‌شود. قاعده این مثلث در ناحیه لب‌ها و راس آن بین دو چشم است. عفونت در این منطقه می‌تواند به طور مستقیم به
دانلود آهنگ جدید محسن لرستانی بچه یتیم
Download New Music Mohsen Lorestani Bache Yatim
دانلود اهنگ بچه یتیم از محسن لرستانی با متن شعر و ترانه از سایت پلی نیو موزیک
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …
متن آهنگ محسن لرستانی بچه یتیم
بابای قشنگ و نازم چرا تنها نشستی
بابا چشاتو باز کن ، بابا زوده بخوابی عروسک قشنگم تنهام نذار بابایی
لالالا لالا بخواب بابا ، لالا لا بخواب بابا ، لالالالا بخواب بابا
عروسک قشنگم لالالا بابایی
همه میگن یتیمم بابا اینا چی م
خواص گلاب برای شادابی پوستگذاشتن گلاب بر پوست، باعث شادابی می‌شود. گلاب برای انواع پوست مفید است و پوست را نرم و شاداب می‌کند. حتی قرمزی پوست را نیز می‌توان با گلاب کاهش داد. می‌توانید گلاب را به وان حمام خود اضافه کنید.۳. روشن کردن پوستخاصیت دیگر گلاب، توانایی آن در روشن کردن پوست است. این توانایی به دلیل وجود ویتامین A و E است که سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد. بنابراین پوستی شاداب‌تر و روشن‌تر جایگزین پوست قبل می‌شود.۴. رفع خشکی پو

فانوس، در عطش شعله ای می سوخت، کبوتر، از چشم آسمان، افتاده بود، دریا، غرق در رخوت بود، زمین، خورشید را طواف نمی کرد، چهره ی باغ، چروکیده بود، جامه ی شب در دست و پای سپیده، می افتاد، سکوت، آخرین نفس های خود را از تنگی سینه اش، برون می داد؛ بوف ویرانگی، روی دیوار شب، شوم، می خواند؛ لب های خشک دهکده، تاول زده بود؛ وطن، با خود، بیگانه بود وخودی در وطن.
ناگهان از پشت حصار شب، نمای مردی پدیدار شد، مردی که اسرافیل شد در صور بیداری و امواج نگاهش، کوی
درمان سوختگی درجه 2 ، بستگی به علت سوختگی مانند آب یا آتش سوزی دارد. اگر سوختگی درجه دوم باشد، باید به یک متخصص سوختگی مراجعه کنید، متخصص تمام درمان های لازم را اعمال می کند. درمان سوختگی های درجه 2 توسط متخصصان زخم، با روش بسیار سالم انجام می شود.
 سوختگی های درجه 2 اغلب بیشتر از دیگر سوختگی ها دیده می شود. به دو گروه به عنوان سوختگی های سطحی درجه دوم 2 و سوختگی های عمیق درجه 2 تقسیم شده است.

سوختگی های سطحی درجه دوم
وضعیتی است که تاول وجود دارد
بسم الله الرحمن الرحیم ./
کلمات را یک به یک می نویسم، دوباره خط میزنم! کلمه نیست. کلمه ای بزرگ، که شور و حالِ حب حسین بن علی علیه السلام را به تصویر کشد. دست ها از حرکت باز ایستاده، انگشتانم لمس می شوند، دل پر میگیرد و چشم ها میبارد! به خاطرات دور دست میروم، دور اما روشن، به معنای عمیق و دقیق «حب الحسین یجمعنا»! به خیل عظیم سیاهپوشان پیاده! هر یک به رنگی، به زبانی، به فرهنگی حتی به دینی... آنجا که فقیر و غنی در یک راستا گام برمیدارد، عرب و عجم، و گاه
[مای بارد مای بارد]
از خلسه خودم بیرون می آیم. عمود چند بودیم؟ نگاه میکنم. هنوز خیلی مانده. نفس هایم روز آخری به شماره افتاده. سرم درد میکند. پوستم سوخته. پاهایم تاول زده. کمرم درد میکند. پلک هایم با کندی باز و بسته می شوند. دماغم جواب اکسیژن درخواستی مغز را نمی‌دهد دهانم باز شده. سید یک بسته مکعبی آب می‌دهد. «بخور آب بدنت کم شده» «نه».
[هلبیکم زوار هلبی]
دوباره از سیاهی پشت پلک ها، چشمم به روشنایی روز سلام میکند. درد ها دارند ضریب میگیرند. گاهی حت
بعضی شب‌های امتحان تکه‌ای از جهنم‌اند.
 پر از کافئین و تپش قلب و نفهمیدن! شب‌های سخت‌تر از این هم داشته‌ام. سر امتحان فیزیک جدید کارشناسی. تا صبح، نه درس خواندم نه خوابیدم. فقط لرزیدم. وقتی برگشتم، پاس شده بودم. این ها را به خودم می‌گفتم و خوابم نمی‌برد از خستگی. نزدیک طلوع بود که گفتم به جهنم. این لحظه را به قیمت هیچ‌ اضطرابی نباید از خودم بگیرم‌؛ از پله‌ها رفتم بالا. طبقه‌ی چهارم. ویوی ۲۰۰ درجه‌ی پخش شدن نور، پشت شهر، پشت همه‌ی کوه‌ها
وقتی خواهرم زنگ زد و گفت میشه الان بیای? تازه با بابا رسیده بودیم خونه 
یعنی راستش همون لحظه بابا ماشینو خاموش کرد 
من همچنان عصبانی از خانمی که تشریف آورده بود منو دید بزنه و منم حتی یه کرم نداشتم! و بعد هم دعوا با یه همکار اصصصصلا حال نداشتم اما بابا گفت میریم 
بابا هم اومد
چهارشنبه بود روز آبگوشت و بابا آبگوشت رو بار گذاشته بود
رفتیم خونه خواهرم 
سینک ظرفشویی پر از ظرف 
بچه مقداری بی حال و خواهرم که مشخص بود حالش خیلی خوب نیست 
و بعدا فهمید
عین خل و چل ها از وقتی که بیدار شدم یه لبخند گشاد رو لبمه! اما حالا بی دلیل بی دلیلم نیستا! هم اینکه هوا خیلی خوبه. از اون جایی که من هم در کتگوری سرمایی قرار میگیرم هم گرمایی خوش خوشانم روزای آخر تابستون و قبل از سرما و بهاره کلا. در بقیه فصول من بای دیفالت با نق نق وای این چه هواییه از خواب بیدار میشم.
دلیل دیگه ش اینه که اِبی داره میره! این دوست علی یه هفته س اومده و نمیره و من دلم تنگ شده خب. نه بیرون درست حسابیی رفتیم نه درونِ درست حسابی :))
دلیل
دیابت یکی از شایعترین بیماری های متابولیکی است که به علت قند خون بالا اتفاق می افتد. بیماران دیابتی به دلیل سیستم ایمنی ضعیف در معرض خطر ابتلا به عفونت هستند، عفونت روند بهبود کلی را کاهش می دهد. برآورد شده است که حدود 15 درصد از بیماران دیابتی در بعضی موارد دچار زخم پا می شوند. زخم های پا شایع ترین زخم ها در بیماران دیابتی هستند.نکته مهم در مورد زخم بیماران دیابتی این است که به آرامی بهبود می یابند و می توانند سریع وخیم شوند، بنابراین به نظارت

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها